Vattenfall - Jobba på Forsmark

Hoppa direkt till: Direkt till innehållet Huvudmeny subnavigering vidare information Sidfot

Sök

Logga in

Logga in

Se el- & värmeförbrukning, avtal och fakturor, anmäl flytt och få avbrotts-SMS.

Glömt lösenord?


Vi jobbar på Forsmark

Jobba på Forsmark

Forsmark är en spännande arbetsplats och vi rekryterar många nya medarbetare de närmaste åren.

Forsmark är ett företag som erbjuder många framtidsmöjligheter. Alla medarbetare deltar i ett spännande och ansvarsfullt jobb som kräver kompetens, engagemang och säkerhetstänkande.

Framtiden ser ljus ut

Vi är mitt uppe i arbetet med att modernisera och förnya våra anläggningar. Detta skapar stora utmaningar för dig som är intresserad av att arbeta och utvecklas i en teknisk miljö. Fram till år 2012 kommer vi att rekrytera cirka 50-60 nya medarbetare per år. Vi har främst behov av högskole- och civilingenjörer. Dessutom rekryterar vi från teknisk gymnasie- och yrkesutbildning. De yrkesgrupper vi söker är bland annat driftpersonal, utvecklingsingenjörer, kvalitetsingenjörer, projektingenjörer och projektledare, underhållstekniker samt konstruktörer. Forsmark har stora möjligheter att ge dig ett arbete med utmaning och personlig utveckling.

Här ger vi dig fem skäl till att jobba med kärnkraft:

  • Goda utvecklings- och karriärmöjligheter – vi är ett stort företag i en ännu större europeisk energikoncern.
  • Avancerad teknik med stora tekniska utmaningar.
  • Stora projekt både nu och i framtiden.
  • Vi är pionjärer – i kärnkraftbranschen utvecklas ofta nya tekniker och metoder och ibland är vi först i världen med våra lösningar.
  • Kvalificerat säkerhetsarbete kräver ständig vidareutveckling.

Hoppa direkt till: Direkt till innehållet Sök Huvudmeny subnavigering Sidfot Toppen av sidan

Uppdaterad:
2010-02-25
Skriv ut
Tipsa en vän Bevaka sidan

Toppen av sidan

DCSIMG